Fryzjerstwo
W Le Charme znajdą Państwo zabiegi pielęgnacyjne i stylizacyjne dla Pań i dla Panów...
Manicure & Pedicure
W Le Charme oferujemy zabiegi klasyczne wzbogacone o najnowszą ofertę kosmetyczną z zakresu pielęgnacji...
Kosmetologia
Le Charme oferuje szeroką gamę zabiegów kosmetycznych. W naszej ofercie można znaleźć...
 
Masaże

Masaż klasyczny
Jest to najbardziej popularny masaż dla spiętych pleców, bolącej szyi i ramion.  Łączy techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego. Zapewnia doskonałe i wręcz natychmiastowe rozluźnienie mięśni, może być stosowany również leczniczo i ze wskazaniem na rehabilitację poszczególnych odcinków kręgosłupa.
Masaż przeznaczony dla osób żyjących długotrwale w ciągłym pośpiechu, przemęczonych pracą, zdenerwowanych i zestresowanych oraz tych, którym napięcie dnia codziennego kumuluje się w mięśniach pleców. Masaż stosowany regularnie poprawia fizyczną i psychiczną kondycję całego ciała.
Masaż leczniczy
Poprzez odpowiednio dobrane techniki oddziałuje na osobę masowaną, powodując określone i zamierzone zmiany. Zmiany te występują lokalnie – bezpośrednio w miejscu dotyku, jaki i w całym organizmie. Dzięki pobudzeniu receptorów czuciowych uaktywnia się centralny układ nerwowy, wpływając na narządy i układy ciała, poprawia się ukrwienie i dotlenienie skóry.
W masażu leczniczym wykorzystywane są techniki masażu klasycznego. Masaż jest dostosowywany do stanu zdrowia klienta, by optymalnie wspomóc rekonwalescencję, usunąć ból i przywrócić pełną wydolność ruchową.
Masaż izometryczny
Stosowany jest w rehabilitacji w stanach po częściowym unieruchomieniu kończyn, tam gdzie nastąpił częściowy zanik lub osłabienie mięśnia, najczęściej po urazach, złamaniach lub dłuższej rekonwalescencji z powodu innych schorzeń.
Wykorzystuje się go również, jako masaż wyszczuplający - poprzez redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej oraz masaż przyczyniający się do wzrostu masy i siły mięśniowej. Masaż izometryczny polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięśni.
Masaż sportowy
Masaż sportowy w swoich technikach podobny jest do klasycznego masażu leczniczego. Wykonywany jest zdecydowanie silniej i energiczniej. Celem tego masażu jest rozgrzewka, usunięcie przemęczenia spowodowanego intensywnym wysiłkiem fizycznym, usunięcie zakwasów, napięć mięśniowych bądź likwidacja powstałych kontuzji.
Masaż sportowy jest integralnym elementem systemu odnowy biologicznej. Wykorzystywany jest, jako środek pomocniczy w profesjonalnych programach treningowych. Pozwala lepiej przygotować ciało sportowca do wysiłku fizycznego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Masaż sportowy jest zalecany zarówno sportowcom zawodowym jak również powinni korzystać z niego sportowcy - amatorzy, dla osiągnięcia lepszych rezultatów i poprawę samopoczucia.
Drenaż limfatyczny
Drenaż limfatyczny jest zabiegiem polecanym przez lekarzy w przypadkach obrzęku nóg, rąk, mających związek z problemami zastoju krwi i limfy w przestrzeniach międzykomórkowych. Jest także zalecany dla osób z żylakami i mających problem z ciśnieniem..
Ma on za zadanie przepchnięcie limfy, toksyn i produktów przemiany materii, by w sposób naturalny poprzez organizm zostały one wydalone. Drenaż limfatyczny jest to masaż pompująco-ugniatający. Dlatego często po zabiegu odczuwalna jest wzmożona moczopędność, co jest naturalnym objawem pracy organizmu.
Drenaż limfatyczny twarzy, szyi, dekoltu
Drenaż limfatyczny zalecany jest w stanach opuchnięć twarzy, oczu, przy problemach z zatokami. Odpowiednio pracujący układ limfatyczny pozwala zwiększyć  wchłanialność substancji odżywczych podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych.
Drenaż limfatyczny jest zabiegiem wspomagającym: lipolizę iniekcyjną, mezoterapię igłową i bezigłową. Może być wykonywany, jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z zabiegami kosmetycznymi oraz medycyny estetycznej.
Masaż ciążowy (specjalistyczny masaż prenatalny)
Masaż przygotowujący do macierzyństwa, w okresie ciąży, w okresie połogu oraz w okresie popołogowym.

Stanowi obok kontroli lekarskich, szkoły rodzenia i gimnastyki integralny element opieki medycznej w okresie macierzyństwa. Z masażu korzystają kobiety chcące przygotować swój organizm do trudów ciąży, podczas ciąży minimalizować jej niekorzystne aspekty, a po porodzie szybko powrócić do pełni formy. Masaż ciążowy to wspaniała propozycja dla wszystkich kobiet.
Jest to bezpieczny, specjalistyczny masaż pomagający zniwelować ból w specyficznych dla ciąży obszarach narządu ruchu. Bardzo pozytywnie oddziałuje na szereg układów organizmu ciężarnej oraz odżywia, pielęgnuje i zabezpiecza przed negatywnymi zmianami skórę przyszłej mamy. Masaż jest wykonywany wyłącznie z użyciem kosmetyków dedykowanych specjalnie dla kobiet w ciąży. Ten przyjemny i przynoszący ulgę zabieg, niebagatelnie wpływa na organizm kobiety i dziecka, będąc źródłem licznych, udokumentowanych klinicznie korzyści.
Manualny masaż antycellulitowy
Masaż antycellulitowy przeprowadza się przy wykorzystaniu specjalistycznych technik masażu oraz wykonuje na kremach i olejkach zawierających składniki aktywne, co pozwala na odwrócenie powstałej reakcji chemicznej.
Od osoby dotkniętej cellulitem wymaga się często zmiany trybu życia i diety. Systematyka i współpraca to klucz do osiągnięcia zwycięstwa w tej walce. Masaż poprzedzony jest drenażem limfatycznym opracowywanej partii ciała.
Masaż wyszczuplający
Masaż wyszczuplający polega na ugniataniu tkanki tłuszczowej, która gromadzi się głównie na brzuchu, udach, biodrach i ramionach. Masaż rozdrabnia komórki tłuszczowe, usuwa nadmiar tłuszczu, poprawia przemianę materii, przyspiesza spalanie komórek tłuszczowych, zmniejsza ilość tkanki łącznej. Masaż poprzedzony jest drenażem limfatycznym opracowywanej partii.
Masaż bańką chińską
Masaż Bańką chińską poprawia mikrokrążenie skóry i przyspiesza wchłanianie substancji czynnych zawartych w specjalnie dobranych preparatach. Rozbija tkankę tłuszczową, przyspiesza proces lipolizy, usuwa toksyny i wygładza skórę. Świetnie sprawdza sie, jako zabieg ujędrniający, antycellulitowy i modelujący sylwetkę.
Czas trwania zabiegu i jego częstotliwość ustalana jest indywidualnie. Poprawę jędrności skóry oraz zmniejszenie cellulitu  zauważamy już po kilku zabiegach, ale do uzyskania zadowalającego efektu należy wykonać zalecaną serię i korzystać z zabiegów przypominających. Gwarantuje to utrzymanie skóry w świetnej kondycji.
Masaż borowinowy
Masaż borowinowy to zabieg, który w swej klasycznej formie polega na wykonywaniu rękoma specjalnych chwytów: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja. Zaletą masażu borowinowego jest krem borowinowy używany do masażu. Działanie kremu borowinowego, polega na przegrzewaniu równomiernym oraz leczniczym działaniu zawartych w niej składników organicznych.
Najważniejsze z nich to kwasy huminowe, które w czasie zabiegu penetrują przez skórę do organizmu. Ponadto istnieje też transport odwrotny tj. ze skóry do warstwy borowiny. W ten sposób skóra i organizm oczyszcza się. Zabiegi borowinowe działają: przeciwzapalnie, przeciwbólowo, oczyszczająco, regenerująco, przegrzewająco. Powoduje rozluźnienie mięśni szkieletowych, poprawia ukrwienie skóry, przyśpiesza przemianę materii, poprawia jędrność i elastyczność skóry.