Fryzjerstwo
W Le Charme znajdą Państwo zabiegi pielęgnacyjne i stylizacyjne dla Pań i dla Panów...
Manicure & Pedicure
W Le Charme oferujemy zabiegi klasyczne wzbogacone o najnowszą ofertę kosmetyczną z zakresu pielęgnacji...
Kosmetologia
Le Charme oferuje szeroką gamę zabiegów kosmetycznych. W naszej ofercie można znaleźć...
 
Specjalistyczna pielęgnacja stóp

Stopy – są podporą całego organizmu. Dźwigają nasz ciężar niezależnie od tego czy ważymy 50 czy 150 kilogramów. Niezmiernie ważne jest zrozumienie, że stopy są odbiciem naszego organizmu oraz zwrotnie – dolegliwości stóp mają wpływ na rozwój innych chorób. Fachowa, regularna pielęgnacja stóp nie jest fanaberią, ale przejawem roztropności, gdyż od kondycji stóp zależy komfort naszego życia.

W naszym gabinecie wykonujemy wszystkie zabiegi, których potrzebują Wasze stopy. Od usunięcia zrogowaceń, modzeli, odcisków poprzez wykonanie odciążeń oraz ortez indywidualnych. Dokonujemy także korekty wrastających paznokci klamrami B/S Quick. Ze szczególną troską zajmujemy się stopami osób chorych na cukrzycę, które wymagają dodatkowych zabiegów.

Narzędzia zabiegowe sterylizowane są w autoklawie medycznym klasy B, co jest gwarancją pełnego bezpieczeństwa pacjenta.
Na czym polegają niektóre zabiegi?

ORTEZY INDYWIDUALNE służą temu, aby skutecznie likwidować ucisk i tarcie w określonym miejscu stopy. Dopasowane są indywidualnie do stopy klienta, zrobione "na wymiar", pozwalają na niwelowanie tarcia w określonym miejscu ucisku. Dzięki temu można pozbyć się dolegliwości typu"odciski między palcami". Szczególnie polecane dla osób ,którym doskwiera popularny Hallux Valgus. Masa, z jakiej wykonane są ortezy pozwala na swobodne poruszanie się na co dzień ,bez konieczności zakupu "wyjątkowego" obuwia.

ODCIĄŻENIA STÓP mają na celu spowodowanie natychmiastowego pozbycia się bólu w miejscu szczególnie narażonym, np: pękające pięty, śródstopie, osłona miejsc po usunięciu odciska. Pozwalają na stopniowe pozbycie się dolegliwości, przy natychmiastowej poprawie jakości chodzenia.